Aby dokonać rezerwacji miejsca na wybrany rejs należy uzupełnić formularz rezerwacji rejsu, znajdujący się w opisie rejsu pod linkiem "Rezerwuj". Na podstawie formularze zostanie przygotowana umowa uczestnictwa w rejsie i przesłana mailowo pod wskazany adres e-mail. Aby potwierdzić rezerwacje miejsca należy w ciągu 7 dni od podpisania umowy wpłacić I ratę za udział w rejsie, która stanowi 40% ceny rejsu. Następnie należy odesłać dwa wydrukowane i podpisane egzemplarze umowy na nasz adres. Po zaksięgowaniu wpłaty I raty na naszym koncie wysyłamy potwierdzenie rezerwacji miejsca i odsyłamy jeden podpisany egzemplarz umowy.
Co zabrać na rejs i jak się spakować to zagwozdka nawet dla doświadczonych żeglarzy. Lista przydatnych rzeczy na rejs po ciepłych wodach (tj. Morze Śródziemne, Adriatyk, Wyspy Kanaryjskie) znajduje się pod linkiem.
Rejsy na północy mają odmienny charakter, w związku z czym należy spakować się nieco inaczej. Lista rzeczy przydatnych na rejsie po Bałtyku, Północnym, Norweskim znajduje się pod linkiem.
Każdy z uczestników po zakończeniu rejsu otrzyma opinię z rejsu uznawaną przez PZŻ. Pozwala ona ubiegać się o wyższe stopnie żeglarskie.
W trakcie tygodniowego rejsu po ciepłych wodach (M. Śródziemne, Adriatyk, Wyspy Kanaryjskie) wypływamy ok. 40 - 50 godzin stażu.
Podczas tygodniowego rejsy po wodach Bałtyku, M. Północnego czy Norweskiego można spodziewać się ok. 60 - 70 godzin żeglugi.
Wchodząc na jacht każdy z uczestników rejsu staje się automatycznie członkiem załogi. Na naszych rejsach (oczywiście mowa tu o rejsach po Bałtyku, M. Północny czy Norweskim) nie ma turystów. Cała załoga podzielona jest na wachty (grupy 2-3 osobowe), które odpowiedzialne są za prowadzenie jachtu oraz za przygotowywanie posiłków (wachta kambuzowa) dla pozostałych członków załogi.
Wachty nawigacyjne (prowadzenie jachtu, sterowanie, prowadzenie nawigacji, zmiana żagli, zwroty itp.) zmieniają się co 4 godziny, po czym następuje 8 godzin odpoczynku. Jeśli nie stoimy w porcie wachty nawigacyjne pełnione są również w nocy, dlatego czasem trzeba wstać o 4 rano.
Wachta kambuzowa (przygotowywanie posiłków) przypada raz na 3 dni rejsu. Do zadań wachty kambuzowej należy przygotowanie posiłków dla całej załogi z wcześniej zakupionego prowiantu.
Na większości organizowanych przez nas rejsach, wcześniejsze doświadczanie nie jest wymagane. Wszelkie informacje na temat bezpieczeństwa na pokładzie czy obsługi wszelkich urządzeń przekaże kapitan podczas krótkiego szkolenia przed wypłynięciem w morze. U osób, które płyną pierwszy raz mile widziana jest umiejętność pływania oraz chęć do nauki. Wcześniejsze doświadczenie jest wskazane podczas rejsów po bardziej wymagających akwenach lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeśli nie wspominamy o tym w opisie znaczy to, że doświadczenie nie jest konieczne.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to czekamy na kontakt.
Napisz M